چی بپوشیم؟ در خانه چی بپوشم

پست شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

5

در خانه چی بپوشم – آقایان

این که کاری ندارد! کشو را باز می‌کنم، هر چیزی دم دست بود، برمی‌دارم و می‌پوشم! این کاری است که اغلب آدم‌ها می‌کنند؛ اما نه همه‌شان. بعضی‌ها هستند که می‌دانند با همان وسواسی که برای بیرون و مهمانی انتخاب می‌کنیم، باید برای خانه هم لباس “انتخاب” کنیم. به خصوص اگر ازدواج کرده‌اید و همسرتان شما را فقط در خانه می‌بیند، پوشیدن لباس‌های شلخته در خانه یک جورهایی به حساب نیاوردن اوست.

 

در خانه چی نپوشم؟

لباس‌های کهنه

خیلی‌ها تی‌شرت‌های قدیمی را برای پوشیدن در خانه نگه می‌دارند. این کار را نکنید. برای بیرون از خانه تی‌شرت‌های خودش را بگذارید و برای داخل خانه هم تی‌شرت‌های خودش. بهتر است یقه‌دارها و دکمه‌دارها را برای بیرون بگذارید و یقه‌های گرد و هفت را برای خانه.

در خانه چی بپوشم

 

زیرپوش

راه رفتن با زیرپوش رکابی سفید در خانه هیچ جذابیتی ندارد. اگر دوست دارید لباس بدون آستین بپوشید، رکابی‌های رنگی یا سفید شیکی وجود دارند؛ بخرید و بپوشید. اما زیرپوش را برای پوشیدن در همان زیر بگذارید!

در خانه چی بپوشم

 

بدون لباس

حتی اگر کلی زحمت کشیده‌اید تا سیکس‌پک بسازید، باز هم دلیل نمی‌شود در خانه بدون لباس بگردید. نمایش خوش‌هیکلی‌تان را بگذارید برای باشگاه و در خانه لباس بپوشید.

 

لباس‌های سخت

همان طور که قرار نیست به خاطر راحتی با زیرپوش در خانه بگردید، قرار هم نیست به خاطر خوش‌تیپی شلوار جین بپوشید. چیزی بپوشید که اگر وسط خانه خواب‌تان برد هم راحت باشید. حتی اگر مهمان دارید، بهتر است سراغ پوشیدن یک شلوار نخی یا گرمکن خانگی بروید و با یک تی‌شرت متناسب آن را ست کنید.

در خانه چی بپوشم

 

در خانه چی بپوشم ؟

ست کنید

می‌توانید بلوز و شلوارهای ست بخرید یا همین‌هایی را که دارید با هم ست کنید. سعی کنید ترکیب رنگی را رعایت کنید. برای فهمیدن این که چه رنگی به شما می‌آید مطلبی درباره رنگ‌ها و قسمت دوم آن را بخوانید.

در خانه چی بپوشم

 

شاد بپوشید

اغلب آقایان بیرون از خانه سراغ رنگ‌های تند و شاد نمی‌روند. پس دور خاکستری و آبی و مشکی را که همیشه بیرون تن‌تان است، خط بکشید و تا هر جا که جسارتش را دارید سراغ رنگ‌های تند بروید. نظر همسرتان را هم در مورد انتخاب رنگ در نظر بگیرید. با پوشیدن زرد و صورتی و فیروزه‌ای خودتان هم روحیه بهتری خواهید داشت. امتحانش کنید.

در خانه چی بپوشم

 

نخی بپوشید

این یک توصیه کلی برای هر لباسی است که قرار است مدت زیادی بپوشید و در آن راحت باشید. بنابراین برای لباس خانه هم (به خصوص لباس خواب) پارچه نخی را انتخاب کنید. شلوارهای نخی مامان‌دوز یا همان پیژامه‌ها نماد تاریخی این لباس‌های نخی هستند که همین حالا هم با طرح‌های متنوع‌تری وجود دارند. می‌توانید سراغ گزینه‌های ژیگول‌تری مثل لباس‌های الیاف طبیعی هم بروید که البته ممکن است به قدر پیژامه‌ها راحت نباشند. تی‌شرت‌های جذب پلاستیک زیادی دارند، پس در انتخاب تی‌شرت هم سراغ این مدل‌ها نروید.

در خانه چی بپوشم

 

پارچه‌ها را ست کنید

به جز جنس و رنگ، به طرح پارچه لباس‌ها هم دقت کنید. بهترین ایده این است که یکی از دو لباس اصلی (بالاتنه و پایین‌تنه) را طرح‌دار و دیگری را ساده انتخاب کنید. برای ترکیب کردن طرح‌ها به شکل اندام خودتان توجه کنید.

  • اگر مثل اغلب آقایان شانه‌های پهن و باسن کم‌عرضی دارید، بهترین انتخاب تی‌شرت ساده و شلوارهای نخی طرح‌دار است.
  • اگر شانه‌هایتان کم‌عرض هستند، تی‌شرت‌هایی با راه‌راه‌های افقی برای شما بهترند.
  • اگر شکم دارید و چاقید، تی‌شرت‌هایی با راه‌راه عمودی انتخاب کنید.
  • و بالاخره اگر تناسب اندام‌تان برعکس است (شانه‌های کم‌عرض و چاقی در ناحیه شکم و باسن) بهتر است تی‌شرت طرح‌دار (مثلا راه‌راه یا چهارخانه) بپوشید و شلوار تریکوی ورزشی ساده.

در خانه چی بپوشم

 

هر چه می‌خواهد دل تنگت بپوش!

خیلی وقت‌ها ما عاشق چیزهایی هستیم که جرات بروزشان را نداریم. خانه جای مناسبی برای این کار است! اگر دوست دارید شلوارک بپوشید و پول تا خارج رفتن هم ندارید(!) یا دوست دارید روی تی‌شرت‌تان یک عکس بتمن گنده باشد و رویتان نمی‌شود، آن‌ها را در خانه بپوشید.

در خانه چی بپوشم

 

دمپایی بپوشید

چه به خاطر حفاظت از کف پاهایتان باشد، چه برای خوش‌تیپی، بهتر است در خانه دمپایی روفرشی بپوشید. فرقی نمی‌کند روفرشی‌های پشمالو را انتخاب کنید یا پلاستیکی‌های لاانگشتی؛ هر مدلی همان دو هدف اولیه را تامین می‌کند!

در خانه چی بپوشم

 

حالا چی کارکنم؟

بروید سراغ کشوی لباس‌هایتان.

  • لباس‌های کهنه و رنگ و رو رفته را بدهید بروند. دست و دل‌باز باشید.
  • هر تی‌شرت/رکابی/بلوز را با یک شلوار/شلوارک/گرمکن ست کنید و با هم تا کنید و در کشو بگذارید. این طوری برای انتخاب لباس مجبور نیستید هر بار ست کنید.
  • اگر لباس‌هایی مانده که چیزی برای ست کردن ندارند، از آن‌ها عکس بگیرید. هر وقت به خرید لباس رفتید، اولویت‌تان را خریدن تکه مناسب برای ست کردن با آن لباس بگذارید.

 

ایول!
21

Tags: , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑