چی بپوشیم؟ Colors

پست شده در ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

10

چه رنگی به من میاد؟ قسمت دوم

یکی از مهم‌ترین رموز خوش تیپی و این که لباس به شما «بیاد» این است که رنگ لباس را درست انتخاب کرده باشید. اگر کلا به انتخاب هوشمندانه لباس اعتقادی ندارید و بیشتر «خوش‌مندانه» لباس را انتخاب می‌کنید و هر چیزی که خوش‌تان بیاید می‌پوشید، اصلا اینجا چه کار می‌کنید؟! راحت باشید. اما اگر دوست دارید حالا که دارید این همه پول برای لباس می‌دهید، چیزی را انتخاب کنید که به‌تان بیاید، مبحث رنگ را جدی‌تر بخوانید. با دانستن جزئیات رنگ پوست، درواقع شما کاری می‌کنید که لباس‌هایتان شما را جوان‌تر، سرحال‌تر، شاداب‌تر و خوشحال‌تر نشان بدهند.

اگر قسمت قبل چی بپوشیم درباره رنگ پوست را نخوانده اید، اول آن را بخوانید. می‌توانید از همان پالتی که بر اساس فصل به آن رسیدید، عکس بگیرید و داشته باشید و بر اساس همان انتخاب کنید. اما اگر دنبال انتخاب حرفه‌ای‌تر هستید، ادامه‌اش را هم بدانید. تا همین جا بیشتر در امتحان نمی‌آید! بقیه‌اش «بیشتر بدانیم» است!

ممکن است من یک زمستانی باشم، اما وقتی کنار یک زمستانی دیگر قرار می‌گیرم، پوست‌مان (و در نتیجه لباسی که به‌مان می‌آید) خیلی فرق بکند. جزئیات دیگری هست که این تفاوت‌ها را می‌سازد. به این دسته بندی نگاه کنید. در پایان باید بتوانید خودتان را در یکی از این دوازده دسته جا بدهید.

 

 

قبل از این که دوازده مدل را بخوانید، بهتر است بدانید هر کدام از اصطلاحات چه معنایی دارند:

روشن و بور: رنگ موها و چشم‌ها روشن است. پوست‌تان هم روشن است.

ژرف و تیره: موها و چشم‌های تیره؛ مشکی یا قهوه‌ای تیره.

گرم و طلایی: ته‌رنگ موهای شما گرم است، چه خرمایی باشد و چه نارنجی. چشم‌هایتان ممکن است هر رنگی باشند، اما رگه‌هایی از رنگ گرم را دارند.

شفاف و درخشان: اختلاف رنگ پوست و موهای شما زیاد است. پوست و موهایتان شفاف است، نه کدر و مات.

سرد و صورتی: برعکس گرم و طلایی؛ پوست، چشم‌ها و موهای شما رنگ سردی دارد. چشم‌های آبی یا خاکستری یا مشکی، موهای مشکی پرکلاغی یا کاهی همگی سرد هستند.

ملایم: اختلاف رنگ بین پوست و موها و چشم‌های شما کم است. رنگ این‌ها به هم نزدیک است و کنتراست زیادی ندارد.

 

 

بهار

روشن و بور light spring

چه رنگی به من میاد؟

 

گرم و طلایی warm spring

چه رنگی به من میاد؟

 

شفاف و درخشان clear spring

چه رنگی به من میاد؟

 

 

تابستان

روشن و بور light summer

چه رنگی به من میاد؟

 

 

سرد و صورتی cool summer

چه رنگی به من میاد؟

 

 

ملایم soft summer

چه رنگی به من میاد؟

 

 

پاییز

گرم و طلایی warm autumn

چه رنگی به من میاد؟

 

 

ملایم soft autumn

چه رنگی به من میاد؟

 

 

ژرف و سیر deep autumn

چه رنگی به من میاد؟

 

 

زمستان

سرد و صورتی cool winter

چه رنگی به من میاد؟

 

 

شفاف و درخشان bright winter

چه رنگی به من میاد؟

 

ژرف و سیر deep winter

چه رنگی به من میاد؟

 

 

از پالت‌های رنگ خودتان یک نمونه داشته باشید. هر وقت رفتید خرید، یک نگاه به آن بیندازید و ببینید آن لباس جزو پالت رنگ شما هست یا نه. اگر بود، با خیال راحت بخرید! اگر نبود و اصرار داشتید بخرید، به جواب این سوال‌ها فکر کنید، چون به زودی از شما پرسیده می‌شوند: خسته‌ای؟ سرت درد می‌کنه؟ چرا بی‌حالی؟ چقدر پیر شدی؟! (حالا باز هم اصرار دارید بخریدش؟!)

ایول!
24

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑