چی بپوشیم؟ Color

پست شده در ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

17

چه رنگی به من میاد؟ قسمت اول

فرقی نمی‌کند این سوال را درباره لباس پرسیده باشید، رنگ مو، روژ لب یا لنز رنگی چشم؛ در هر حال باید اول رنگ پوست‌تان را بشناسید. خیلی وقت‌ها پیش آمده که لباسی را پوشیده‌ایم که ما را مریض و بی‌حال نشان می‌دهد. یا موهایمان را به رنگی درآورده‌ایم که از دور داد می‌زند «موهای من این رنگی نیست!». این جور وقت‌ها نشان داده‌ایم که نمی‌دانیم چه رنگی مناسب پوست ما بوده. بیایید یک بار برای همیشه جواب این سوال را بدهیم: چه رنگی به من میاد؟

 

توناژ پوست از همه چیز مهم‌تر است. پوست اغلب ما سفید است (منظورم در بین خواننده‌های این‌جاست؛ نه تمام دنیا!) اما اگر دست‌هایمان را کنار هم بگذاریم، به تعداد خودمان، رنگ پوست وجود دارد. قبل از هر چیز باید کشف کنیم رنگ پوست ما توناژ گرم دارد یا سرد. دقیقا همین جزئیات است که موجب میشود با یک رنگ لباس همه به ما بگویند “وای! چقدر این رنگ بهت میاد!” یا بپرسند “چیزی شده؟ امروز چرا انقدر بی حال به نظر میای؟!”

چه رنگی به من میاد؟

 

تست اول

به این چند سوال جواب بدهید:

  • کدام مدل زیورآلات به شما بیشتر می‌آید؟

یک: طلای سفید یا نقره

دو: طلای زرد

  • پوشیدن کدام یک از این رنگها شما را بی‌حال و خسته نشان می‌دهد؟

یک: شیری

دو: سفید

  • کدام لباس بیشتر به شما می‌آید؟

یک: نقره ای

دو: طلایی

  • کدام روژلب بیشتر به شما می‌آید؟

یک: صورتی و بنفش

دو: نارنجی

 

 

اگر بیشتر شماره یک را انتخاب کرده‌اید، احتمالا شما پوستی با توناژ سرد دارید. اگر بیشتر گزینه دو را انتخاب کرده‌اید، رنگ پوست‌تان گرم است. اگر نتوانستید به نتیجه برسید، یک راه دیگر را امتحان می‌کنیم.

 

تست دوم

زیر نور طبیعی خورشید (نه نور چراغ) مچ دست‌تان را نگاه کنید. رگ‌های مچ دست‌تان به سبز می‌زنند یا به آبی؟

چه رنگی به من میاد؟

اگر رگ‌ها به رنگ سبز نزدیکند، یعنی شما توناژ پوست گرم دارید.

اگر رگ‌ها به رنگ آبی یا بنفش نزدیکند، یعنی شما توناژ پوست سرد دارید.

 

تست سوم

به پوست دست‌تان دقت کنید. رنگ پوست‌تان به زرد می‌زند یا صورتی؟

چه رنگی به من میاد؟

اگر رنگ پوست‌تان به زرد نزدیک است، شما توناژ گرم دارید.

اگر رنگ پوست‌تان به صورتی نزدیک است، شما توناژ سرد دارید.

 

تست چهارم

دو جور پنکیک از پایه رنگ صورتی و زرد را روی گونه‌هایتان تست کنید.(برای این کار می‌توانید از تسترهای فروشگاه لوازم آرایش کمک بگیرید) یکی را روی گونه راست بزنید و دیگری را روی گونه چپ. پنکیک را خوب پخش کنید. حالا در آینه نگاه کنید. کدام طبیعی به نظر می‌رسد؟ کدام مصنوعی؟

اگر پنکیک زرد روی پوست‌تان طبیعی است توناژ پوست‌تان گرم است.

اگر پنکیک صورتی روی پوست‌تان طبیعی است توناژ پوست‌تان سرد است.

 

و اما نکته آخر:

یک توناژ پوست دیگر هم وجود دارد: زیتونی! این افراد رنگ پوست‌شان اندکی به سبز نزدیک است و طبیعتا بهترین رنگ برایشان خانواده سبز و کرم و قهوه‌ای است.

 

 

فصل من چیست؟

بالاخره توناژ پوست‌تان را کشف کردید؟ حالا نوبت رنگ موها و چشم‌هایتان است. شما به یکی از چهار فصل سال تعلق دارید. منظورم فصل تولدتان نیست! اینجا را ببینید:

پوست گرم/ مو و چشم روشن: بهار

 چه رنگی به من میاد؟

 

 

پوست سرد/ مو و چشم روشن: تابستان

چه رنگی به من میاد؟

 

پوست گرم / مو و چشم تیره: پاییز

چه رنگی به من میاد؟

 

پوست سرد/ مو و چشم تیره: زمستان

winter-colors1

 

شما متعلق به کدام فصل هستید؟ فصل‌تان را انتخاب کنید و ببینید کدام رنگ‌ها به شما می‌آیند. قعلا در همین حد را بدانید. بعدا با هم یاد میگیریم که هر فصل خودش چند مدل دارد. برای همین است که دو نفر زمستانی، رنگ پوست های متفاوتی دارند و لباسهای متفاوتی هم به شان می آید.

 

ایول!
40

Tags: , , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑