چی بازی کنیم؟ wallpaper

پست شده در ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ | توسط مهران وطن‌دوست

7

Quoridor: بُردگیم خوب و هیجان‌انگیز با قوانینی ساده

شرکت ژیگامیک (Gigamic) – که برخی نیز آن را به نام گیگامیک می‌شناسند – یکی از تولید‌کنندگان بین‌المللی بازی‌های فکری و بُرد‌گیم است که در بسیاری از کشور‌های مختلف که شمارشان به بیش از ۴۵ کشور (از جمله ایران) می‌رسد، نمایندگی انحصاری دارد. این شرکت نوآور،‌ توسط برادران کریستف (استفان، لودویک و جان) در سال ۱۹۹۱ فعالیت خود را آغاز کرد و تابه‌حال بیش از ۴۰ عنوان بُردگیم و بازی‌ فکری به بازار عرضه کرده است.

همچنین سالانه ۶۰۰ طرح جدید به ژیگامیک معرفی می‌شود که از این بین تنها تعدادی در حدود ۳ تا ۴ بازی موفق به حضور در بازار‌های جهانی می‌گردد. اگرچه تمرکز اصلی ژیگامیک بر بازی‌های ابسترکت استراتژی و فکری است، اما بازی‌های سرگرم‌کننده‌ی خانوادگی و همچنین مخصوص کودکان نیز در کارنامه‌ی خود دارد.

logo-gigamic-long

و اینک Quoridor، یک بُردگیم خوب

کریدور یکی از بهترین‌های ژیگامیک است که با ادغام مکانیسمی ساده با چند المان معمولی از دنیای بُرد‌گیم‌ها، ترکیب بسیار مهیجی را به‌دست آورده است. یک بُردگیم خوب فکری و استراتژیک با قوانینی ساده، که اگر آن را به صورت چهارنفره تجربه کنید، بی‌شک به یکی از هیجان‌انگیزترین بُرد‌گیم‌های عمرتان بدل می‌شود.

ابتدا شما را به دیدن تریلر جالب کریدور دعوت می‌کنیم و سپس به تشریح قوانین بازی و نحوه‌ی انجام آن می‌پردازیم.

چطوری بازی کنیم؟

برای جلوگیری از بروز هرگونه نگرانی باید خدمتتان عارض شویم که قوانین کریدور ساده‌تر از هر بُردگیم‌ دیگری است که تا به حال تجربه کرده‌اید. در ابتدایی‌ترین لحظات بازی، شما با یک صفحه‌ی ۹x۹ روبرو هستید که مطابق شکل زیر، مهره‌ی بازیکنان روی آن قرار می‌گیرند. شایان ذکر است که کریدور را می‌توان هم به صورت چهارنفره و هم سه یا دونفره انجام داد.

بُردگیم خوب

هدف از انجام بازی، رسیدن هر یک از بازیکنان به یکی از خانه‌های سمت مقابل است. اما همه‌چیز به این راحتی ختم به خیر نمی‌شود. زیرا حریف شما دست روی دست نگذاشته تا پیروز شوید؛ بلکه با قرار دادن دیوار‌های چوبی بر سر راهتان، باعث کند شدن حرکتتان می‌شود.

در حقیقت هر بازیکن می‌تواند در نوبتش به دلخواه یک خانه به چهار جهت اصلی حرکت کند و یا ترجیح دهد در جای خود بایستد و در عوض یک دیوار چوبی در مقابل حریفش قرار دهد.

بُردگیم خوب

در نحوه استفاده از دیوار‌های چوبی یک قانون کلی وجود دارد. هرگز نمی‌توانید کسی را به‌طور کامل بلوک کرده و از حرکتش جلوگیری کنید. همواره باید راهی برای خروج و پیشروی باقی بگذارید. اما سوال مهم این است که چه کسی می‌تواند سریع‌ترین راه برای خروج از این هزارتوی دست‌ساز را بیابد و پیروز شود.

بازی‌های ژیگامیک را چگونه خریداری کنیم؟

حدود ۷ سال پیش، زمانی که ژیگامیک تصمیم به ایجاد یک نمایندگی انحصاری در کشورمان را داشت، شرکت “سرزمین ذهن زیبا” عهده‌دار این مسئولیت شد و عنوان تنها نمایندگی انحصاری و رسمی ژیگامیک را از آن خود کرد. برای خرید و آشنایی بیشتر و همچنین اطلاع از نحوه‌ی خرید محصولات این شرکت فرانسوی‌تبار، می‌توانید با این لینک، به وب‌سایت “سرزمین ذهن زیبا” مراجعه کنید.

اگر هم اهل خرید اینترنتی نیستید، می‌توانید به اولین فروشگاه‌ عرضه‌کننده‌ی بازی‌های فکری نزدیکتان و یا کتابفروشی‌ها سری بزنید و کریدور را تهیه کنید.

 

 

 

ایول!
74


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑