چی ببینیم؟ ۵۰ کیلو آلبالو

پست شده در ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

3

«۵۰ کیلو آلبالو» را ببینیم یا نه؟

فروش «۵۰ کیلو آلبالو» از ۳ میلیارد تومان گذشته، جلوی اسم کارگردان نوشته شده مانی حقیقی و فیلم او برخلاف انتظارتان یک کمدی است؛ پس احتمالا وسوسه شده‌اید شما هم به سینما بروید، بلیت‌های ۱۰ هزار تومانی سال جدید را بخرید و فیلم را تماشا کنید. فیلمی که هیچ ارتباطی به حال و هوای فیلم‌های قبلی حقیقی، به «کنعان» و «پذیرایی ساده» و به ویژه «اژدها وارد می‌شود» ندارد. شما با یک کمدی رمانتیک طرف هستید. با «۵۰ کیلو آلبالو» که اینجا معرفی‌اش کرده‌ایم و از دلایلی برای دیدن و ندیدن فیلم گفته‌ایم.

 

داستان «۵۰ کیلو آلبالو» چیست؟

داستان چند ازدواج متوالی. در واقع قصه از مجلس عروسی مرجان شروع می‌شود. در میانه‌های عروسی ماموران برای دستگیری داماد خلافکار وارد می‌شوند و مهمانان هم فرار می‌کنند. در این میان یک اتفاق ساده اما عجیب، یعنی ریختن آب آلبالو روی پیراهن داوود باعث آشنایی ناگهانی او و آیدا می‌شود و اتفاقات ناخواسته‌ای برای آن‌ها می‌افتد که کل داستان از همین اتفاق آب می‌خورد.

 

چه بازیگرانی در  «۵۰ کیلو آلبالو» بازی می‌کنند؟

همه بازیگران فیلم، حتی بازیگران نقش‌های کوتاه هم از بازیگران شناخته شده هستند. ساعد سهیلى و هستى مهدوى‌فر نقش‌های اصلی فیلم را بازی می‌کنند و  فرهاد آئیش، پژمان جمشیدى، سیامک انصارى، افسانه بایگان، آزاده صمدى، هادى کاظمى، سروش صحت، ویشکا آسایش، على صادقى، بهنوش بختیارى، داریوش اسدزاده، امید روحانى، مونا احمدى و خود مانى حقیقى از بازیگران «۵۰ کیلو آلبالو» هستند.

 

 

چرا پیشنهاد می‌کنیم «۵۰ کیلو آلبالو» را ببینید؟

انتشار لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های ۶۰ سال اخیر سینما نشان می‌دهد که کمدی‌ها در صدر جدول هستند. اگر این کمدی را در یک حرکت غیرمنتظره مانی حقیقی ساخته باشد، پس باید چیزهایی از ویژگی‌های شخصی و علایق سینمایی او هم در آن باشد. بله، هست؛ رگه‌هایی از انرژی و فضاهای دیوانه‌واری که نمود آن را می‌توانید در موسیقی «۵۰ کیلو آلبالو» بشنوید. یک موسیقی بامزه که با موتیف «هاپو-پیشی» شما را می‌خنداند. بعضی موقعیت‌های فیلم مثل قرار گرفتن سهیلی و مهدوی‌فر در میدان مین هم از همین جنس ایده‌های بامزه و خلاقانه است. بازی بعضی کاراکترها مثل هادی کاظمی هم احتمالا به نظرتان شیرین خواهد آمد.

 

چرا پیشنهاد می‌کنیم «۵۰ کیلو آلبالو» را نبینید؟

غافلگیری‌های «۵۰ کیلو آلبالو» و ایده‌های متفاوت کمدی رمانتیک حقیقی فقط به همان چند مورد بالا ختم می‌شود. به چند ایده محدود که فیلم او را از فیلم‌های چنین ژانری متمایز نمی‌کند. پس منتظر کمدی متفاوت و جذابی مثل «ورود آقایان ممنوع» نباشید. دیالوگ‌ها و شوخی‌های بعضی کاراکترها و اتفاقات بعضی موقعیت‌ها احتمالا چندان برایتان بامزه نیست و ممکن است بسیار پایین‌تر از سطح انتظارتان باشد. پس اگر تصمیم گرفتید یا مجبور شدید «۵۰ کیلو آلبالو» نگاه کنید، با کف توقع وارد سینما شوید، تا کمی بخندید!

 

«۵۰ کیلو آلبالو» را در کدام سینما ببینید؟

فروش چند میلیاردی فیلم مانی حقیقی همچنان ادامه دارد و به خاطر همین اکثر سینماهای شهرها فیلم او را نمایش می‌دهند. اینجا می‌توانید لیست سینماها و سانس‌های اکران آن را ببینید.

 

تیزر فیلم ۵۰ کیلو آلبالو را اینجا ببینید:

 

ایول!
33

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑