چی ببینیم؟ انیمیشن با دوبله همزمان

پست شده در ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

1

کارتون‌ها را در سینما ببینید

ایرج طهماسب و حمید جبلی هیچ‌وقت تصویری از صداپیشه‌های «کلاه قرمزی» در حال کار منتشر نکرده‌اند. آنها معتقدند اگر بچه‌ها بو ببرند این عروسک‌های شیرین در دنیای واقعی جان ندارند، تصویر و برداشت‌شان بهم می‌ریزد. انیمیشن‌ها اما شاید فرق داشته باشند. شاید اگر بچه‌ها و خواهرها و برادرهای کوچک‌تر شما ببینند که یک آدم واقعی با صدایش به آن خط‌ها و رنگ‌ها جان می‌دهد، احتمالا جادو و ذوق‌زده می‌شوند. پس آنها را شگفت‌زده کنید و به یکی از برنامه‌های انیمیشن با دوبله همزمان در سینماها ببرید.

 

انیمیشن با دوبله همزمان دقیقا یعنی چه؟

چیزی شبیه مسابقه لباهنگ «خندوانه»! یعنی شما و فرزندان و برادرها و خواهرهایتان تصویر انیمیشن را روی پرده می‌بینید و جایی نزدیک همان پرده، چند دوبلور به طور همزمان صدای شخصیت‌های کارتونی را دوبله می‌کنند. البته در هر کدام از سینماها و برنامه‌ها میزان این دوبله فرق می‌کند. در اکثر برنامه‌ها، سکانس‌های منتخب آن انیمیشن بعد یا همزمان با پخش دوبله می‌شوند و علاوه بر این سکانس‌ها، ترانه‌های انیمیشن هم دوبله و هم‌خوانی می‌شوند که این قسمت بچه‌ها و خواهرها و برادرهای کوچکتر شما را ذوق زده می‌کند.

 

کدام انیمیشن‌ها را می‌توانید در سینما تماشا کنید؟

انیمیشن‌های پرطرفدار را. انیمیشن‌هایی مثل «هتل ترانسیلوانیا ۲»، «دایناسور خوب»، «سرنشینان»، «شش ابر قهرمان»، «نیمچه نوچه‌ها»، «آستریکس و کاخ فرمانروایان»، «گیسوکمند»، «سرمای خفته و تب خفته». به این‌ها انیمیشن‌های روز دنیا مثل «درون بیرون»  (Insideout) را هم اضافه کنید که علاوه بر بچه‌ها، برای بزرگترها هم بسیار جذاب است.

 

۴_۲۲۲۸۷۸۴۸۸۷۸۳۲۲۵۵۹۷-۱۵۰۰x1500

کدام سینماها انیمیشن پخش می‌کنند؟

استقبال خوب از برنامه‌های دوبله همزمان انیمیشن، باعث شده ویروس این برنامه به سینماهای زیادی سرایت کند. اما این سه سینما معمولا به طور ثابت در تعطیلات و در طول سال انیمیشن پخش می‌کنند:

 

  • پردیس سینمایی کورش

برنامه‌های هفتگی پخش انیمیشن در این سینما در طول سال برقرار است و می‌توانید حداقل برای آخر هفته‌ها روی آن حساب کنید. برای خرید بلیت و دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا سر بزنید.

 

  • پردیس سینمایی چارسو

اگر در مرکز یا جنوب شهر زندگی می‌کنید، این پردیس –که در تقاطع خیابان‌های حافظ و جمهوری قرار دارد- گزینه خوبی برای تماشای انیمیشن‌ها است. برای خرید بلیت و دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا سر بزنید.

 

  • پردیس سینمایی قلهک

برنامه‌های دوبله همزمان انیمیشن با اجراهای متوالی این سینما قوت گرفت و هنوز به طور ثابت می‌توانید روی آن حساب کنید. برای خرید بلیت و دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا سر بزنید.

 

  • گروه دوبله تهران

این گروه در سینماهای تهران و بعضی شهرهای دیگر انیمیشن‌ها را به طور همزمان دوبله می‌کنند و هر هفته برنامه دارند. برای اطلاع از برنامه‌های آنها می‌توانید به اینجا سر بزنید.

 

قطعه‌ای از گویندگی جواد رضویان در انیمیشن هتل ترانسیلوانیا ۲ را ببینید:

ایول!
9

Tags: , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑