دیگه چی؟

پست شده در ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

2

چه جوری همه تب‌های باز مرورگر کروم و فایرفاکس را با یک کلیک ذخیره کنیم؟

افزایش سرعت کامپیوتر راه‌های زیادی دارد که بعضی از آن‌ها واقعاً کار می‌کند و بعضی دیگر هم به دردسرش نمی‌ارزد. اما اگر وب‌گرد حرفه‌ای باشید، راهنمای امروز «چی» حتماُ به کارتان می‌آید. بسیاری از کاربران اینترنت هنگام وب‌گردی تب‌های زیادی را در مرورگرشان (چه فایرفاکس و چه مرورگر گوگل‌کروم) باز نگه می‌دارند تا بعداً مجبور نباشند دوباره دنبال این صفحه‌ها بگردند. امّا باز نگه داشتن تب‌های زیاد در مرورگر، بخش زیادی از حافظه‌ی رم کامپیوتر یا لپ‌تاپ را اشغال می‌کند و به مرور باعث کندتر شدن دستگاه می‌شود. منطقی‌ترین راه برای آزاد کردن فضای رم و جان بخشیدنِ دوباره به کامپیوتر، بستنِ چند تب اضافی است. امّا اگر هیچ کدام از تب‌ها اضافه نباشند و بخواهیم بعداً دوباره سراغ‌شان برویم چه؟ امروز در بخش «دیگه چی؟» افزونه‌ای را معرفی می‌کنیم که می‌تواند این مشکل را حل کند.

مشخصاً یکی از راه‌ها بوک‌مارک کردنِ تب‌ها است. امّا بوک‌مارک کردن برای زمان‌هایی مناسب است که بخواهیم لینک برخی صفحه‌ها و سایت‌ها را برای همیشه داشته باشیم. گاهی یک صفحه‌ی وب را برای این باز نگه می‌داریم که چند ساعت یا چند روز بعد آن را بخوانیم و بعد از خواندن این صفحه، دیگر کاری به آن نخواهیم داشت.

در چنین مواردی بهترین راه حل استفاده از افزونه‌ی OneTab است. وان‌تب هم برای گوگل کروم و هم برای فایرفاکس در دسترس است. کافی است به سایت این افزونه بروید و روی گزینه‌ی Add OneTab Now کلیک کنید.

افزایش سرعت کروم و فایرفاکس

بعد از این کار، آیکونی در نوار بالاییِ مرورگرتان ظاهر می‌شود که با کلیک کردن روی این آیکون، تمامیِ تب‌ها در یک آن به یک تب واحد تبدیل می‌گردد.

افزایش سرعت کامپیوتر

 

در این تب می‌توانید تمام تب‌هایی را که باز نگه داشته بودید به صورت یک فهرست ببینید و سر فرصت هر کدام را که خواستید باز کنید و آن را بخوانید. کافی است روی هر کدام از تب‌ها که خواستید، کلیک کنید تا باز شود. می‌توانید روی گزینه‌ی Restore All کلیک کنید تا همه‌ی تب‌ها دوباره باز شوند و یا این‌که Delete All را بزنید تا تمامی فهرست پاک شود.

افزونه‌ی وان‌تب امکانات و قابلیت‌های زیادی دارد، ولی کارکرد اصلی آن سریع‌تر کردن کامپیوتر است! اگر احساس می‌کنید کامپیوترتان ضعیف شده و به یک دستگاه جدید نیاز دارید، حتماً قبلش افزونه‌ی وان‌تب را نصب و از آن استفاده کنید. شاید نظرتان عوض شد!

ایول!
8

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑